Lütfen Bekleyiniz

yukleniyor
Üyelik oluşturmak için tıklayın.
Merhaba,

BP Club Müşteri Ödül Sadakat Programı nedir?

BP Club Müşteri Sadakat Programı, BP’nin müşterilerine çeşitli fırsat ve avantajlar sunduğu bir ödül programıdır.

BP Club Kart ile nasıl puan kazanılıyor?

Programda yer alan BP istasyonlarından yapacağınız akaryakıt ve BP Otogaz alımları karşılığında BP Club kartınıza puanlar yüklenecektir. Ödeme yaptıktan sonra kartınızı “BP Shop” görevlisine verin ve alımınıza karşılık gelen puanınızı POS cihazından kartınıza yükletin.

01 Mart 2011 tarihinden itibaren BP Club ile yapacağınız akaryakıt ve BP Otogaz alımları karşılığında kazanacağınız puan miktarları farklı ürün tipleri için şu şekildedir: 

  • • 1 litre BP Ultimate Kurşunsuz Benzin 95 Oktan: 1,5 puan,
  • • 1 litre BP Kurşunsuz Benzin 95 Oktan: 1 puan, 
  • • 1 litre BP Ultimate Euro Diesel: 1,5 puan,
  • • 1 litre BP Diesel: 1 puan, 
  • • 1 litre BP Otogaz: 1 puan

BP Club Kart’a nasıl sahip olabilirim?

BP Club programına üye istasyonlardan BP Club Kart’ı ücretsiz şekilde hemen alarak puan kazanmaya başlayabilirsiniz. 


Program hakkındaki yeniliklerden ve dönemsel fırsatlardan haberdar olmak için BP Club Müşteri Bilgi Formu’nu eksiksiz olarak mutlaka doldurmanız ve BP Club üyesi istasyonlarımızdan herhangi birine teslim etmeniz gerekmektedir.

BP Club Kart’ımın kaybolması veya çalınması durumunda ne yapmalıyım?

BP Club kartınızın kaybolması durumunda herhangi bir BP Club üyesi BP istasyonundan yeni kartınızı ücretsiz olarak alabilirsiniz.


0800 261 19 49 - 0212 473 27 27 - 0532 755 27 27 numaralı telefonlardan BP Müşteri Danışma Hattı’nı arayarak, kartın kullanıma kapatılması gerekmektedir. 

Eski kartlardaki puanların yeni kartlara yüklenmesi, yeni kart başvuru formlarında belirtilecek olan bilgilerin eski karta ait kullanıcı bilgileriyle aynı olması durumunda mümkündür. Eski kartınızdaki puanların yeni kartınıza aktarımıyla birlikte, eski kartınızdaki özlük bilgileriniz de yeni karta BP Müşteri Danışma Hattı tarafından aktarılacaktır.

BP Club Müşteri Ödül Sadakat Programı’ndan kimler faydalanabiliyor?

BP Club Kart ile BP Club üyesi akaryakıt istasyonlarından akaryakıt veya BP Otogaz satın alan tüm müşterilerimiz programdan faydalanabilmektedir. BP Taşıtmatik müşterileri programdan faydalanamazlar.

Kazanılan puanlar ne kadar süre içerisinde kullanılmalıdır?

BP Club Kart ile kazanmış olduğunuz puanları kazandığınız tarihten itibaren 1 yıl içerisinde kullanmanız gerekmektedir. 1 yıl içerisinde kullanılmayan puanlar kartlardan silinecektir.

www.bpclubcard.com adresli BP Club programı web sitesinde neler yapabilirim?

BP Club programı için özel olarak hazırlanmış olan web sitemizde

  • • BP Club kartınızdaki puanları sorgulayabilir,
  • • BP Club Müşteri Sadakat Programı ile ilgili genel bilgilere ve dönemsel kampanya duyurularına ulaşabilirsiniz.

BP Club web sitesine nasıl üye olabilirim?

BP Club’a üye değilseniz “Üyelik oluşturmak için tıklayın” butonuna tıkladıktan sonra “BP Club üyesi değilim” seçeneğine tıkladıktan sonra adımları takip ederek BP Club’a ve websitesine aynı anda üye olabilirsiniz. Mevcut bir BP Club üyeliğiniz var ise ancak web sitesi üyeliğiniz bulunmuyorsa “BP Club üyesiyim” seçeneğine tıklayıp websitesi üyeliği adımına geçebilirsiniz.

BP Club üyeliğine kayıtlı telefon numarası değişikliği nasıl yapılır ?

Bp Club üyeliğine kayıtlı telefon numarası değişikliği için 0800 261 19 49 - 0212 473 27 27 - 0532 755 27 27 numaralı telefonlardan BP Müşteri Danışma Hattı’nı arayarak, telefon numaranızı değiştirebilirsiniz.

BP Club müşteri sadakat programı genel şartları nedir?

BP Club Müşteri Sadakat Programı Genel Şartlar:

1. BP Club Card’ın (Sanal kart) mülkiyeti BP Petrolleri A.Ş.’ye (BP) aittir.

2. Başvuru formunun doldurulması ile işbu genel şartlar kabul edilmiş sayılır. Sanal kart hamili, başvuru formunu doldurması ve anılan formun BP tarafından onaylanmasıyla birlikte, münhasıran programa katılan istasyonlardan yapılacak akaryakıt ve otogaz alımlarında, BP tarafından belirlenecek şekilde puan kazanmaya başlayacak, kazanılan puanları ilgili mevzuat gereğince akaryakıt ve/veya otogaz alımında kullanabilecek ve hizmet ve finansal promosyonlardan faydalanabilecektir. 

3. Sanal kart talep başvurusunda bulunulması, BP’ye başvuruyu kabul etme ve sanal kart düzenleme yükümlülüğü getirmez. Sanal kart başvurusu yapılarak sanal kartın kullanılmasıyla birlikte promosyonlardan faydalanma ve kazanılan puanların akaryakıt/otogaz alımı için hediye kullanımı talebinde bulunabilmek için hediye ile ilgili şartların da yerine getirilmesi ve ilgili mevzuat gereğince ve BP tarafından işleme izin verilmesi gerekmektedir.

4. BP, dilediğinde sanal kartı bir banka veya finansman kuruluşuna devredebilir veya başka bir sanal kart ile birleştirebilir.

5. BP gerekli gördüğünde, önceden haber vermeksizin sanal kartı iptal edebilir. BP, kesintisiz olarak altı ay boyunca hiçbir işlem yapılmamış (akaryakıt ve/veya otogaz alımında kullanılmamış) sanal kartları, önceden haber vermeksizin (hiçbir ihtar veya ihbarda bulunmaksızın) iptal edebilir ve bu sanal kartlara ait puanları silebilir. BP Club programından kazanılan standart puanların ve kampanyalardan/diğer işbirliklerden kazanılan puanların hangi şartlar altında ve ne kadar süre için geçerli olduğuna ilişkin hükümler www.bpclubcard.com adresinde yer almakta ve güncellenmektedir.

6. Sanal kart hamili olmak için 18 yaşından büyük olmak gerekmektedir.

7. Sanal kart hamili herhangi bir gerekçe göstermeksizin BP çağrı merkezi vasıtasıyla herhangi bir tarihte hamili olduğu sanal kartı iptal ettirebilir, programdan çıkmak isteyebilir. Bu durumda sanal kart hamilinin verileri anonimleştirilir.

8. İşbu formu dolduran sanal kart hamili BP Club Sadakat Programı çerçevesinde üye tarafından gelen soru ve talepleri karşılamak, karşılaşılabilecek sorun ve problemi ön görebilmek, çözüm üretebilmek, fayda sağlamak amacıyla mevcut ve yürürlüğe sokulabilecek programlar için BP ve program ortakları tarafından sanal kart hamiline genel ve özel kampanyalar, ürün, hizmet tanıtımları, reklam, pazar araştırması anketleri ve diğer müşteri memnuniyeti uygulamaları sunulmasına, kulüplere üye kaydedilmesine izin vermektedir.

9. Sanal kart hamili, formda yer alan bilgilerin ve ileride vereceği alışveriş ve kişisel bilgilerinin yukarıda sayılan benzeri amaçlarla kullanılmak üzere toplanmasını, gerek BP gerekse BP tarafından belirlenen 3. kişiler tarafından düzenlenen aktivitelere, kampanyalara davet, posta, e-mail, SMS gönderileri ve benzeri pazarlama faaliyetlerinde kullanılmak üzere, 3. kişilerle mevzuata uygun olarak paylaşabileceğini, bu firmalarca işlenebileceğini ve sanal kart hamili aksini belirtmedikçe bu firmaların, kendisiyle çağrı merkezi, otomatik arama makineleri, kısa mesaj, eletronik posta, internet, mektup, telefon ve benzeri kanallardan temasa geçebileceğini kabul eder.

10. Sanal kart hamili, kişisel verilerinin işlenip işlenmediğini, işlenmişse buna ilişkin bilgileri, işlenme amacını ve bunların amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını, yurt içinde veya yurt dışında verilerin aktarıldığı üçüncü kişileri, eksik veya yanlış olması halinde verilerin düzeltilmesini, veri paylaşımı ve ticari iletişim tercihinin değiştirilmesini 0800 261 27 27 numaralı BP çağrı merkezi ücretsiz hattını arayarak talep etme hakkına sahiptir.

11. Sanal kart Hamili, BP Petrolleri A.Ş. ve BP Club Card gizlilik politikasına ilişkin ayrıntılı ve güncel bilgiye www.bp.com/tr_tr/on-the-road/turkey/bp-gizlilik-beyani.html adresinden ulaşabilir.

12. Başvuru formundaki bilgilerin güncellenmemesi ya da yanlış bilgi verilmesi sonucu doğabilecek hatalardan ve bunun neticesinde oluşabilecek yükümlülük ve masraflardan BP sorumlu olmayıp, BP’nin her tür yasal hakkı saklıdır. Sanal kart hamili başvuru formunda verdiği bilgilerin doğru olduğunu kabul eder.

13. Sanal kart hamili tarafından, Türkiye genelinde sadece BP Club programı dahilinde bulunan BP istasyonlarından ve ileride programa dahil edilebilecek üye iş yerlerinde yapılan ürün ve hizmet alımında, kayıtlı telefon numarasını market görevlisine söylemek suretiyle puan kazanmak ve harcamak için kullanılacaktır. Talepler, BP Müşteri Danışma Hattı aranarak telefon, internet veya benzeri yöntemler kullanılarak yapılamaz.

14. Sanal kart hamili, puanlarını, istasyondaki sanal kart okuyucu terminallerden telefon numarasını market görevlisine söylemek suretiyle sadece akaryakıt ve otogaz alımı için kullanabilmektedir.

15. Sanal kart hamili, sanal kartı kullandıkça slip üzerindeki bilgilerin doğruluğunu kontrol edecek ve gerekiyorsa o anda istasyona/bayiye/BP Müşteri Danışma Hattı’na itirazını yapacaktır.

16. Aynı istasyondan veya farklı istasyonlardan yapılacak birbirini takip eden iki işlem arasındaki sürenin, BP tarafından belirlenen makul ve kabul edilebilir ürün ikmal süresinden daha az olması durumunda, ikinci işlemde kazanılan puan sanal karta yüklenmeyecektir. Bu süre, BP tarafından gerektiğinde tek taraflı olarak değiştirilebilecektir.

17. Sanal kart hamilinin 1 gün içinde kazanabileceği en yüksek puan miktarı BP tarafından belirlenebilecek ve/veya daha önce belirlenmiş puan miktarları değiştirilebilecektir. Programın suistimali, sanal kartın amacı dışında kullanımı, hileli davranışların tespiti halinde sanal kart hamili herhangi bir puan kazanamayacak veya promosyonlardan faydalanamayacaktır. Sanal kartın, gerçek kullanım amacı dışında kullanılması veya sahtekarlık, hile gibi yöntemlerle sanal karttan gereğinden fazla yararlanılmaya çalışılması/fazladan puan kazanmaya yönelik kanun veya kampanya çerçevesinin dışındaki tüm yöntemlerin kullanılması durumunda sanal kart hamilinin cezai sorumluluğu doğabileceği gibi BP’nin her türlü yasal hakkı saklıdır.

18. BP, hangi işlemlere puan verileceğini, internet sayfası ve/veya istasyonlarında yapacağı genel bir açıklama ile değiştirme hakkına sahiptir. Sanal kart hamiline ayrıca yazılı bir bildirim yapılmayacaktır.

19. Sanal kart, sadece BP’nin belirleyeceği ve ilgili mevzuat tarafından izin verilen hizmetler/kampanyalar ve diğer sanal kart programları ile birlikte kullanılabilir.

20. Sanal kart, ödeme vasıtası olmayıp BP akaryakıt ve BP Otogaz alımları karşılığında puan toplama, sanal kart hamilinin BP Sanal kart Merkezi’nce onaylanmış puan toplamına karşılık terminal üzerinden akaryakıt/otogaz alımında veya iptal işlemlerinde kullanılır. Bu sanal kart kredi sanal kartı olmayıp tek başına (nakit veya kredi sanal kartı olmaksızın) alımlarda kullanılamaz. Sanal kartla ilgili hizmetleri BP sağlamaktadır.

21. Puan miktarı ve puan kazanma şartları, BP tarafından, istenildiği zaman değiştirilebilir. Sanal kart hamili, BP’nin BP Club programı uygulamasını ön bildirim yapmaksızın, herhangi bir ihtar veya ihbara gerek olmaksızın durdurmaya, herhangi bir gerekçe göstermeksizin kaldırmaya ve değiştirmeye yetkili olduğunu kabul eder.

22. BP Club programı, sanal kartın ilk kullanımı ile işlerlik kazanacak olup sanal kart hamili, sanal kartın ilk kullanımı ile BP Müşteri Sadakat Programı Genel Şartları ile BP tarafından belirlenen kampanya koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.

23. Bu program ve BP Club Card, önceden programa dahil olan istasyonlarda ve/veya BP’nin internet sayfasında ilan etmek koşuluyla herhangi bir neden gösterilmeksizin durdurulabilir, kaldırılabilir ya da tamamen iptal edilebilir.

24. BP Sadakat Sanal kart uygulaması süresince, yürürlükte bulunan mevzuatta meydana gelecek değişiklikler nedeniyle, sadakat sanal kart uygulamasının devamının mümkün olmaması halinde kullanıcıların elinde bulunan sanal kartlar kendiliğinden hükümsüz hale gelir. 5015 sayılı Petrol Piyasası Kanunu’nda ve ilgili tüm mevzuatta yapılacak değişiklik ve/veya resmi makamlar tarafından alınacak karar veya işlemler sonucu program uygulanamaz hale gelirse sanal kart, kendiliğinden iptal olmuş sayılacaktır.